top of page

תמר מכשירה מורים, לא מדריכים. מורה לפילאטיס לא רק מוסרת כוריאוגרפיה של תרגילים עם פרטים מוכתבים מראש.

 

מורה לפילאטיס היא שותפה לתהליך שעובר כל תלמיד ומכווינה אותו. יודעת לאן היא רוצה לקחת אותו, ומה אבני הדרך המרכזיות בדרך לשם, אבל לא מפסיקה להתבונן בהתמודדות היחודית של אותו אדם (וגופו!) עם התרגילים ולהמשיך ולכוונן אותו ואותם בהתאם. מורה לפילאטיס יודעת להעריך תנועה טובה, ולעומת זאת לזהות ליקויים ולפתור אותם ביותר מדרך אחת. מורה לפילאטיס יודעת להזדהות עם הדרך שעובר התלמיד שלה ולהיות שם בשבילו, וגם לדחוף אותו קדימה. מורה לפילאטיס מכירה את כל הפרטים הקטנים, אבל יודעת מה מהם לשמור לעצמה ואיזה פרט ייחודי לחלוק עם התלמיד שלה היום. מורה לפילאטיס מצליחה שלא לאבד לרגע את התמונה הגדולה, על אף כל הפרטים הקטנים. 
 

הבחירה בקורס של תמר היא בחירה שאני מודה עליה כל יום מחדש עד היום, כמעט שבע שנים לאחר שהסתיים.

למדתי להסתכל על תנועה. למדתי על הפילוסופיה והעקרונות של שיטת פילאטיס, וכיצד מיישמים אותם בתרגילים השונים ובהיבטים השונים של התרגול. למדתי איך להתאים את התרגול לכל אדם, ולא להירתע מפציעות וכאבים אלא לרצות לעזור ולדעת שאפשר. למדתי, כמובן, המון תרגילים. למדתי להיות מורה.

ומעל כל זה - קיבלתי מורה אמיתית לכל החיים, שמלווה אותי בתהליכים שלי כתלמידה וכמורה.

תודה, תמר.

מרב היים, מורה לפילאטיס (בוגרת קורס 2010)

כשחיפשתי איפה ללמוד פילאטיס, היה חשוב לי ללמוד במקום רציני, מקצועי, מקום שיתן לי את הכלים והידע כדי לצאת לשטח ולהיות מורה טוב, מורה שיכול לעמוד באתגרים, שיכול לעזור ולשפר לאנשים את איכות חייהם.

 

זה בדיוק מה שקיבלתי בקורס אצל תמר! 


הקורס הוא חוויה מרתקת, מסע של למידה על ושל הגוף, למידה להתבונן, להבין ולחקור את הגוף, התנועתיות ואת מגוון היכולות המופלאות שלנו...


בקורס קיבלתי לא רק את הידע על האנטומיה פיסיולוגיה, רפרטואר תרגילים, אלא גם קיבלתי כלים איך ללמד אותם נכון, איך לכוון לתנועה נכונה, איך לגעת באנשים כדי לעזור להם, קיבלתי כלים איך להיות מורה! 
תמר לא חסכה מאיתנו דבר, היא נתנה לנו את כל הידע והכלים שאנחנו צריכים כדי להיות מורים טובים.
לא סתם מורים טובים, אלא מורים שידעו להתמודד עם כל אחד שיגיע אלינו!

כסיימתי את קורס המורים של תמר, הרגשתי בטוח ונכון לצאת לדרך וללמד פילאטיס! ללמד את הדרך של פילאטיס!

 

תדהר כהן, מורה לפילאטיס (בוגר קורס 2011)

לפני שהתחלתי קורס מורים של פילאטיס לא חשבתי שזה מה שאעשה כשאהיה גדולה.


תמיד הייתח בטוחה שאעבוד במשרד החוץ כי למדתי יחסים בינלאומיים והיסטוריה ומאוד אהבתי את זה.
פילאטיס היה בישבילי חוג של פעמיים בשבוע.

 

בשלב מסויים כאשר האפשרות עלתה, פתאום היא נראתה לי הזדמנות. הזדמנות לעסוק במשהו שקודם כל משאיר אותי מחוייבת לגוף שלי  ושנית יכול להשפיע על איכות החיים של אחרים. ואז החלטתי לעשות "חשב מסלול מחדש"...

 

רציתי את המקום הטוב ביותר שיודע להכשיר מורים. והתחלתי לחפש. אז לקחתי כל מיני שיעורי ניסיון בכל מיני מקומות. אבל ברגע שפגשתי את האיכות של סטודיו תמר בכלל לא היה לי ספק.


שם הרצינות, המקצוענות והרמה הגבוהה הרשימו אותי ביותר.
התחלתי את הקורס והרגשתי שאני עפה. ידעתי מהרגע הראשון שעשיתי את ההחלטה הנכונה. גם בבחירת הקריירה וגם בבחירת המקום. 
העומק של הלימודים והדרישות הגבוהות יותר מכל מקום אחר כל כך הוכיחו את עצמם.

 

היום אחרי כמעט 10 שנים, קורה לי המון שאני נמצאת בהשתלמות או סדנא מקצועית, ומוצאת את עצמי יודעת. מבינה. קשה לחדש לי. 

אני רואה בסדנאות של מדריכים, שכולם אמורים להיות מקצוענים, את ההבדל בין רמת השאלות ורמת הדיון בין יוצאי סטודיו תמר לכאלה שלא, ובלב תופחת לעצמי על השכם ומוקירה את תמר על חוסר ההתפשרות שלה בכל הידע שהיא נתנה לי.

 

אין לזה מחיר. זה משרת ומסייע ומוסיף ומעצים בצורה שאי אפשר להסביר

אילו יכולתי, לא הייתי משנה דבר. אני כל כך שמחה בדרך שבחרתי, אני רק מצטערת שלא התחלתי עם זה כמה שנים מוקדם יותר... 

נעמה פורת, מורה לפילאטיס (בוגרת קורס 2009)

כשפניתי להגשמת חלום ישן ונרשמתי לקורס מדריכי פילאטיס אצל תמר צחי.

היה לי חשוב לעשות את הקורס במקום המקצועי ביותר, והיה לי ברור שסטודיו תמר הוא המקום.

הקורס עלה על כל ציפיותי: מעמיק בצורה יוצאת דופן. רפרטואר התרגילים הנלמד בו עשיר, הירידה לפרטים ולדקויות מרשימה, ותשומת הלב לסטודנט אישית ומדוייקת.


תמר היא אשת מקצוע ראשונה במעלה. אבחנתה חדה ויש לה ניסיון עצום בהוראת מדריכים. את הלימוד בקורס היא עושה בנעימות ובנדיבות, וחולקת עם תלמידיה את כל רזי המקצוע. מנסיוני כמורה וכבעלת עסק עצמאי, היכרות מעמיקה של תורת הפילאטיס היא תנאי הכרחי אך לא מספיק. בכדי להפוך למורה רצינית יש ללמוד לנהל שיעור, להתמודד עם אוכלוסיות מכל הסוגים, ולהעמיק גם בפן האנושי של הוראת הפילאטיס. תמר לא מזניחה אף אחד מהתחומים האלה, והתוצאה היא בוגרי קורס המוכשרים ללמד בכל סטודיו שהוא. אני יכולה להגיד שגם כאשר חיפשתי עבודה במקום מרוחק מתל אביב, עצם זה שלמדתי אצל תמר היה כרטיס כניסה מיידי לכל סטודיו. גם היום, כשחלפן מספר שנים אחרי שסיימתי את לימודיי, תמר זמינה לכל שאלה והתייעצות.

 

יכולות האבחנה הדקות של תמר משמשות לה גם בהוראת הסטודנטים. היא מאבחנת בכל אחד את החוזקות ואת החולשות שלו, ויודעת בחכמה וברגישות לטפח את הצדדים החזקים ולהאיר את המקומות החלשים במטרה לפתח אותם ולעבוד איתם. כאדם שמאמין בחיבור הטבעי בין גוף ונפש אין זה פלא שהעבודה העצמית שעשיתי בקורס בפיתוח יכולות ההדרכה וההוראה שלי הייתה עבודה עצמית שהשפיעה גם על תחומי חיי האחרים.

 

אני ממליצה בחום לכל מי שמתעניין בתחום ללמוד בקורס המורים בסטודיו תמר

תמר וייסמן, מורה לפילאטיס (בוגרת קורס 2012)

תמר היא בעלת סטודיו לפילאטיס במבשרת ציון, טלפון: 052-2403539
 

בקורס של תמר רכשתי לעצמי מקצוע מדהים שמשלב גוף ונפש.
 

למדנו לעומק את רפרטואר התרגילים, אנטומיה, פציעות אורטופדיות, נשים בהריון ועד הרבה. 
לכל בן אדם יש מבנה גוף, היסטוריה רפואית ומטרות וחלומות שונים והאמנות של תמר צחי הוא לתת למורים בקורס כלים וידע להתאים את האימון לכל אחד וצרכיו השונים. 

 

יצאתי מהקורס עם מקצוע נהדר בו אני פוגשת מגוון רב של אנשים ומתמלאת סיפוק אדיר בידיעה שאני עוזרת ומשפרת לאנשים את חייהם, אם זה בשיקום לאחר ניתוח או תאונה, בהכנה ללידה או תמיכה נפשית ופיזית בהריון בריא - שמירה על מוביליות ומשקל תקין. כבוגרת של תמר אני יודעת לבנות שיעור שעושה מצב רוח טוב וממלא בהשראה. 
 

למי שמעוניין בקורס מדריכי פילאטיס, אני ממליצה לעשות את הקורס אצל תמר צחי. היא מורה נהדרת, מקצועית עם דרייב פנימי לשפר, ללמוד ולקדם כל הזמן את עצמה ואת הסביבה שלה.

תמר ממשיכה ללוות אותך גם שנים לאחר הקורס, לכל שאלה והתייעצות.


מיקה ליצ'מן, מורה לפילאטיס (בוגרת קורס 2013)

סיגל לוין תמונה בפרופיל.jpg

הקורס דרש יותר למידה והשקעה אבל כל רגע היה שווה

כשהחלטתי לעשות הסבה מקצועית לפני מספר שנים, חיפשתי מקום שיעניק לי את הידע המקצועי ביותר, שאדע, שכשאני עומדת מול סוגים שונים של מתאמנים עם סוגים שונים של מגבלות וציפיות יהיו לי את כל הכלים. לאחר בדיקה מעמיקה בחרתי בתמר.

 

הקורס אמנם דרש יותר למידה והשקעה אבל כל רגע היה שווה. תמר מעניקה ידע מקצועי מעודכן, מביאה מניסיונה האישי, חוויותיה ותובנותיה וכל זה בא לידי ביטוי כשלימדתי וחוויתי מתאמנים עם מגבלות, פציעות וציפיות.

כשפתחתי את הסטודיו שלי התייעצתי עם תמר ובזכות הדרכתה, הכוונתה והמלצותיה בניתי לי מסגרת שמתנהלת מקצועית ולוגיסטית ברמה גבוהה ואני אסירת תודה ושמחה שבחרתי בדרך זו.

סיגל לוין, מורה לפילאטיס (בוגרת קורס 2010)

בקורס של תמר למדתי מהו אימון פילאטיס אמיתי.

עד היום אני נזכרת ביום שנפל לי האסימון, שעד אותו יום עשיתי תנועות של פילאטיס ולא ירדתי לעומק הדברים. הקורס לימד אותי תנועה טובה ואיכותית, אנטומיה, הבנה של הכיף שבהרמוניה עם ה'מיינד'.
 

אני מרגישה באמת שסטודיו תמר הוא הסטודיו הכי מקצועי שיש. תמר מוקדשת כל כך למורים ולמתאמנים ומצליחה להוציא מכל אחד ואחת את המקסימום ומצליחה להעביר למורים שלה את הידע והתשוקה למקצוע. העבודה בסטודיו היא הרבה יותר מעיצוב וחיטוב אלא חינוך אמיתי של הגוף לתנועתיות טובה והרגלים בריאים לחיים שמחים.

רוני שרון, מורה לפילאטיס (בוגרת קורס 2014)

אני בסטודיו תמר משנת 2006. קורס מקיף, מקצועי, מקנה ביטחון וידע. הגוף והתודעה עוברים טרנספורמציה ומוכנות לצאת לדרך בהוראת פילאטיס ובהוראת תנועה, ובכלל.

מי שמרגיש את הקריאה לתהליך מלמד ומקצועי, מוזמן באהבה.

אני ממליצה בחום על קורס המורים לפילאטיס אצל תמר.


שירה פייביש, מורה לפילאטיס בסטודיו תמר (בוגרת קורס 2006)

ההחלטה ללמוד פילאטיס נעשתה לאחר התנסות מעמיקה בעולם התנועה דרך הגוף שלי, ודרך עבודתי כמרפאה בעיסוק עם ילדים ובוגרים בעלי מגוון מוגבלויות. ההבנה של כמה חשובה היא התנועה, איכות החיים שהיא מאפשרת והאיזון בין הגוף לנפש, הובילה אותי לבחור בפילאטיס כתחום עיסוק נוסף.


קיבלתי המלצה על "סטודיו תמר לפילאטיס" מחברה שעוסקת בתחום האימון והתנועה, והדבר הראשון שהיה ברור לי לאחר קריאה מעמיקה של הסילבוס היה רמת המקצועיות, הרצינות וההעמקה שהתוכנית בסטודיו מציעה. 

 

פילאטיס הינה דרך חיים, והקורס בכל שלביו הבהיר זאת! 

הבנת גוף האדם הינה מורכבת ויכולת הלמידה בתחום היא אינסופית.

 

במהלך הקורס הושם דגש משמעותי על לימודי אנטומיה, קניזיולוגיה, פתולוגיות, הריון ולידה ועוד.

 

צוות ההדרכה שכלל את תמר ומדריכות הסטודיו היה מקצועי ומיומן. התחושה הייתה כי ארגז הכלים מתמלא בכל שלב בקורס ומשכלל את המיומנויות שלי כמדריכה לעתיד.

 

יכולת הדיוק והבנת הגוף השתכללה גם באמצעות ההתנסות האישית ובאמצעות שעות הצפייה, וללא כל ספק לאחר תהליך ממושך שארך כשנה הרגשתי שקיבלתי את מירב הכלים בכדי להמשיך ולהעביר את בשורת הפילאטיס, ממקום מקצועי המבוסס על ערכי השיטה.

 

אני שמחה על הבחירה להתחיל את המסע לעולם הפילאטיס בסטודיו תמר וממליצה לכולכם להתחיל בו גם את המסע שלכם. במקום ששם דגש על הדרך והלמידה באופן מעמיק, מעניין ומעשיר, כדרך חיים לאיזון בין הגוף לנפש

אביטל אלדג'ם, מורה לפילאטיס ומרפאה בעיסוק (בוגרת קורס 2010)

eer.jpg

הבחירה הכי טובה שעשיתי לפני 12 שנים היא ללמוד מתמר.
 

לנצח אזכור שנפגשנו לראשונה ואמרתי לך שאני חוששת מ"עוד קורס" שבסוף יוצאים ממנו בלי כלים ואמרת לי בצורה כנה כל כך, שאם זה מה שמדאיג אותי אני יכולה להרפות, כי בקורס אצלך יש התחלה, אמצע וסוף.
 

יש תהליך שלם עם חובת תרגול, צפייה באימונים והמון שעות מבורכות של התנסות בפועל לצד מדריכות מדהימות.
אני יכולה להוסיף שדרך ההוראה שלך מקיפה, עמוקה, מלאה בתובנות ויחד עם זה מונגשת בצורה כל כך פשוטה ונעימה. כך שכל שנותר לי היה רק להתמסר לתהליך הלמידה העמוק והמרתק.

 

אין ספק שללמוד פילאטיס מכשירים זה רק ממך. תודה
 

מורן יוגב בוגרת קורס 2009

היי תמר:) 
אכן המון זמן לא השמענו, אז מאוד שמחתי להשתמע. אני מלמדת  היו מחול ומעצבת גרפית. 
מזה זמן מה אני מחפשת איפה להתאמן ורציתי לחזור לפילאטיס, אז הלכתי לסטודיו פה באזור וזה פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש שיש ככ הרבה מורים וככ מעט יודעים מה זה פילאטיס, אני ממש הרגשתי כמו חדר כושר על מיטות, שום חלוקה הגיונית של השיעור, שיעור שלם של עבודה על בטן ובשיעור אחר שיעור שלם של עבודת ידיים… 
בזכותך אני יודעת שפילאטיס זו אכן דרך חיים וזוהי שיטה חכמה מאוד ובכל הזדמנות שיש לי אני מספרת על הקורס שלך ועד כמה שהוא מקיף. אני משתמשת בידע שרכשתי עד היום בשיעורי המחול שלי, 
אז זו הזדמנות טובה לומר שוב תודה ושתדעי שאני ממליצה לכל מי ששואל באמת מתוך ידיעה שזהו הקורס הטוב ביותר כיום בארץ. 
מאחלת לך להמשיך לגדל דורות של מורות שיודעות באמת מה הן עושות:)
 
נטע קוטאי

Screenshot_2.jpg

קרן ולינסקי​

הגעתי לסטודיו תמר, בשנת 2013, לשיעור הערכה והיכרות לאחר שנים של חוסר פעילות גופנית. נחשפתי לשיטת אימון שמאפשרת לעבוד על הגוף במובן הפיזי וגם בחיבור לנפש. אחרי כמה חודשים של שיעורים, הבנתי שמדובר במשהו שהוא הרבה מעבר לשיטת אימון ושאני רוצה להעמיק וללמוד אותה.

בקורס למדתי את שיטת הפילאטיס דרך הראייה ההוליסטית של תמר.

למדתי אנטומיה, פיזיולוגיה וכיווני תנועה ולמדתי תרגילים שבחיים לא הייתי מאמינה שאצליח לבצע.

הגוף שלי התחזק, היציבה השתפרה אחרי שנים שחשבתי שאין באמת מה לעשות. האימונים הפכו לחלק מהשגרה והסטודיו והמתאמנים הרגישו לי כמו בית.

בשעות הצפייה וההתנסות הכרתי את הסטודיו, את המורות ואת המתאמנים והרגשתי שהגעתי למקום הנכון.

בתום הקורס התחלתי ללמד בסטודיו, עם כל מתאמן חדש אני מרגישה שנפתחת בפניי אופציה להכיר למישהו או מישהי את השיטה המדהימה הזאת ולראות איך הם עוברים את התהליך שאני עברתי בעבר, את האהבה לגוף ואת האמונה ביכולות שלו.

בעיני מה שהכי יפה בדרך הפילאטיס שתמר מנחילה הוא שהאימון משלב את שלל מרכיבי התנועה הנדרשים מהגוף עם התאמות ושינויים לכל אדם. אין דבר כזה לבצע תרגיל "כי ככה אמרו לי" אלא תמיד יש הבנה של מה מרגישים, איפה זה עובד ולמה בעצם אני מבצע את התרגיל הזה ספציפית, ותמיד יש מקום לתלמיד לשאול ולהבין.

הבנתי שזה בדיוק המקום שלי להתרחב ולהתפתח ומה שאני רוצה לעסוק בו, ריפוי, טיפול ותנועה. נרשמתי ללימודי פיזיותרפיה. בלימודי התואר הבחנתי עד כמה הקורס וההדרכה בסטודיו נתנו לי בסיס טוב ללימודים.

כיום, אני חובשת שני כובעים  - פיזיותרפיסטית בהתפתחות הילד בקופת חולים כללית והדרכה בסטודיו תמר.

מדבקות על פריצת גבולות יכולת, אני מחלקת גם לילדים הקטנים וגם לילדים הגדולים שמתאמנים בסטודיו תמר.

bottom of page